UWAGA! Dołącz do nowej grupy Brzesko - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Jak prawidłowo segregować zużyty olej w Brzesku?


Zużyty olej po smażeniu staje się często problematycznym odpadem w naszych domach. Wiele osób wciąż nie wie, jak się z nim obchodzić, co skutkuje jego nieodpowiednim usuwaniem, takim jak wylewanie do zlewu czy toalety. Takie działania mogą prowadzić do poważnych szkód w instalacjach kanalizacyjnych i środowisku naturalnym. Warto zatem zapoznać się z prawidłowymi sposobami przechowywania i segregacji tego typu odpadów.

Oleje, które powstają podczas smażenia potraw, mają właściwości, które sprawiają, że nie powinny być wyrzucane do kanalizacji. Nie rozpuszczają się w wodzie, co prowadzi do powstawania zatorów w rurach, a tym samym mogą powodować awarie zarówno w domowych instalacjach, jak i w całych sieciach kanalizacyjnych. Dodatkowo, olej przedostający się do środowiska zanieczyszcza wody powierzchniowe, co stwarza zagrożenie dla organizmów wodnych, ograniczając im dostęp do tlenu.

Segregacja zużytego oleju jest niezwykle prosta i korzystna. Należy upewnić się, że olej ostygnie, a następnie przelać go do szczelnie zamkniętej butelki, najlepiej po wodzie lub napojach. Tak przygotowany odpad powinien być przechowywany w bezpiecznym miejscu, aż do momentu oddania go w wyznaczonym punkcie zbiórki. Ważne jest, aby do pojemnika nie wrzucać żadnych odpadów, nie tylko ulepszając efektywność segregacji, ale także chroniąc zdrowie i środowisko. Dzięki angażowaniu się mieszkańców Brzeska w segregację zużytego oleju, można znacznie zmniejszyć jego negatywny wpływ na otaczający nas świat.

Źródło: Urząd Miasta Brzesko


Oceń: Jak prawidłowo segregować zużyty olej w Brzesku?

Średnia ocena:4.48 Liczba ocen:12


Zobacz Także