W minionym dniu brzescy policjanci zatrzymali kierowcę autokaru, który miał przewieźć młodzież na szkolną wycieczkę. Kierowca był w stanie nietrzeźwości, co mogło zagrażać bezpieczeństwu uczestników podróży. Na szczęście interwencja mundurowych umożliwiła bezpieczne wyruszenie młodzieży z innym kierowcą. Policjanci podkreślają znaczenie kontroli autokarów, szczególnie w sezonie wakacyjnym.
Wczoraj, w godzinach porannych, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Brzesku przeprowadzili rutynową kontrolę autokaru, który miał zawieźć uczniów na planowaną wycieczkę. Zgodnie z procedurą, oprócz sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, mundurowi również zweryfikowali trzeźwość kierowcy. Badanie alkomatem ujawniło, że 48-letni mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu, co zdecydowanie uniemożliwiało mu prowadzenie pojazdu.
Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, młodzież nie wyruszyła w drogę pod okiem nietrzeźwego kierowcy. Po zatrzymaniu prawa jazdy przez policję, na miejsce wezwano innego, trzeźwego kierowcę, który bezpiecznie przewiózł uczniów na wycieczkę. Nietrzeźwy kierowca odpowie za jazdę po alkoholu, co może wiązać się z karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz innymi konsekwencjami prawnymi. Policja apeluje o zgłaszanie potrzeby przeprowadzania kontroli autokarów, co może znacząco przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa podróżujących.
Źródło: Policja Brzesko
Oceń: Nietrzeźwy kierowca autokaru zatrzymany przed wyjazdem młodzieży na wycieczkę
Zobacz Także


